התחדשות עירונית ואנחנו

עסקת התחדשות עירונית בין אם עסקת תמ”א 38 לסוגיה ובין אם עסקת פינוןי בינוי היא עסקה מורכבת אשר במסגרתה מוכרים בעלי הדירות את זכויות הבניה ואת דירותיהם בתמורה לקבלת דירות חדשות, או מוכרים את זכויות הבניה שלהם תמורת עבודות חיזוק, הרחבת ושיפוץ הבניין והדירות הקיימות.

העסקה, בין אם מצד היזם ובין אם מצד בעלי הדירות היא עסקה מורכבת המשלבת אלמנטים משפטיים של מיסוי, בטוחות (לרבות ערבויות מסוגים שונים), התייחסות למצבים משפטיים שונים (פינוי דירות, פגיעה בדירות קיימות, דייר סרבן, התנגדויות וכד’), התייחסות למצבים שבהם אי הוודאות התכנונית מתממשת והזכויות שמתקבלות גדולות או קטנות מהצפוי, תאום ציפיות בין הצדדים, טיפול ברישומי המקרקעין, עבודה מול הבנק המלווה, עבודה מול קרנות ממנות ו/או גופי מימון אחרים וכד’

אנו סבורים כי טיפול זה, אשר מתמקד בנכס הפיננסי היקר ביותר שקיים לאדם, הוא טיפול הדורש מקצועיות רבה אגב שמירת האינטרסים של הלקוחות וראיית הפרויקט כמכלול.

מחלקת המקרקעין של המשרד

בניהולו של עו”ד טל מתוק ועו”ד רועי פרישמן עושה המחלקה פרויקטים רבים במסגרת פינוי בינוי ותמ”א 38 לסוגיה השונים, כאשר עו”ד מתוק ייצג יזמים ובעלי דירות בעשרות פרויקטים במהלך השנים, פרויקטים אשר הבשילו לכדי בניינים חדשים או משופצים וזאת חרף הקשיים הרבים.

עו”ד טל מתוק, שותף במשרד ומנהל המחלקה, הוסמך לעריכת דין בשנת 2006, והוא בעל ניסיון עשיר בתחום המקרקעין והנדל”ן. את ניסיונו צבר עו”ד מתוק במשרד עו”ד בועז רוה, שם שימש כמנהל מחלקת המקרקעין, ובמשרד דורון אריאל ושות’ שם שימש כאחד השותפים.

עו”ד מתוק מתמחה בטיפול בעסקאות מימון וליווי בנקאי, נדל”ן מורכבות ובין היתר מתמחה בעסקאות מכר גדולות, שכירויות, בנקאות ומימון, קומבינציה, פינוי בינוי תמ”א 38, תמ”א 38/2, אופציות, טיפול בפרויקטי בניה, לרבות ברישומי בתים משותפים וברישומי איחוד וחלוקה (פרצלציה), וכן בהסכמים מסחריים מסוגים שונים, לרבות הסכמי מייסדים, הקמת ופירוק חברות ומתן ייעוץ משפטי שוטף.

עו”ד מתוק הוא בעל יתרון בולט של נסיון בייצוג בכל הרמות ומכל הצדדים, בין אם מדובר בבעלי הקרקע/דיירים בבניין, ביזם/קבלן, בבנק מלווה או בקרן השקעות ועוד, דבר אשר מאפשר לו לראות כל עסקה ברמת המיקרו וברמת המקרו ובכך לתת פתרונות מיטביים ללקוחות המשרד.

כיום, אנו מטפלים בפרויקטים רבים מכל סוגי ההתחדשות העירונית ובכל סדר גודל קיים.

בין הפרויקטים הקיימים כיום במשרדנו ניתן למנות:

  • פרויקט פינוי בינוי בשדרות ירושלים 48-50 בבת ים במסגרתו יפונו 25 יח”ד ויבנו 117 יח”ד ושטחי מסחר.
  • פרויקט תמ”א בית שערים 6 בירושלים במסגרתו יבנו 9 דירות נוספות על בניין קיים.
  • פרויקט פינוי בינוי סן מרטין 6 ירושלים במסגרתו יפונו 49 יח”ד ויבנו 220 יח”ד.
  • פרויקט קרית משה 11, 13 ירושלים שם יבנו 22 יח”ד על בניינים קיימים.
  • פרויקט המאירי 19 בירושלים במסגרתו יבנו 10 יח”ד על בניין קיים.
  • פרויקט גורדון 84 תל אביב במסגרתו יבנו 21 יח”ד חלף הבניין הקיים.
  • פרויקט פינוי בינוי אסתר המלכה בחיפה שם יפונו 102 יח”ד ויתקבלו 429 יח”ד חדשות.

טיפולנו כולל ליווי משפטי מלא בין אם של היזם ובין אם של בעלי הדירות החל משלב ניהול המו”מ ועד למסירת הדירות ותיקון מרשם המקרקעין, לרבות טיפול בליווי הבנקאי, בקרנות המימון, בערבויות, יצירת מגרת חוזית לפתרונות עתידיים המבוססים על הניסיון הרב של עו”ד מתוק, ועל הראיה הכוללת שבעסקה שכזו שני הצדדים צריכים להרוויח ולשתף פעולה כדי לייצר פרויקט משותף ומוצלח.